Jak správně vybrat dětské boty? Známe nejčastější chyby!
Napsal Marks
Nejspíš není potřeba zdůrazňovat, že boty mají zásadní vliv na zdravý vývoj dětské nožičky. Nekvalitní boty způsobují zborcení klenby, potíže s páteří a vůbec nadělají spoustu neplechy, která se jen těžko dá v dospělosti napravit. Víte, jak vybrat boty, které budou mít na nohu vašeho dítěte ten správný vliv?
Vyvarujte se nejčastějším chybám!
Rodiče často vybírají boty pro děti stejně jako pro sebe – podle vzhledu. To je ale jen jedna z chyb… Jaké jsou nejčastější chyby, které rodiče činí při pořizování dětských bot? A jak se jim vyvarovat? Máme všechny odpovědi!
Tip: Na eobuv.cz najdete nejen kvalitní dětské boty, ale také pánskou i dámskou obuv, kabelky a doplňky.
- Nevhodný tvar boty. Dětské boty by měly mít prostornou kulatou špičku, která prstům nabídne dostatek prostoru. Sledujte především vnitřní hranu špičky – čím rovnější je, tím lépe. Špičaté boty tlačí prsty směrem k sobě a tím je deformují.
- Nepořizujte dětem boty z umělých materiálů. Nejenže jsou neprodyšné, ale navíc se nepřizpůsobí tvaru nohy.
- Nepodceňujte stélku. Vnitřní část bot by měla být ze savého materiálu.
- Nepořizujte boty s měkkým opatkem. Zvláště u menších dětí je důležité, aby opatek důkladně nohu zafixoval. Měl by být tuhý a vysoký. Zamezíte tak deformaci kotníků a následnému šmajdání.
- Nepořizujte příliš tuhé boty. Na rozdíl od opatku by v přední části (v oblasti prstních kloubů) měla být bota dostatečně měkká a ohebná.
- Zapomeňte na vysoké podpatky. Vysoké podpatky vytváří přílišný tlak na přední část chodidla, proto by dětská bota měla mít podpatek co nejnižší a současně s co největší plochou.
- Dejte pozor na hmotnost. Příliš těžké boty zvyšují zátěž pohybového aparátu a zvyšují únavu. Dětské boty by tak měly být maximálně lehké.
- Nekupujte boty, co přesně padnou. Dětská bota by měla nabízet zhruba jeden centimetr prostoru navíc, proto vždy pořiďte o kousek větší. Šířka boty musí být minimálně tak široká, jako dětské chodidlo v nejširším místě (oblast prstních kloubů).
- Nezkoušejte dítěti boty vsedě. Nejspolehlivěji určíte správnou velikost boty tak, že vyndáte stélku a necháte dítě, ať se na ni postaví – snadno tak odhadnete potřebnou rezervu.
- Nezapomeňte, jak rychle noha dítěte roste. Dětská noha roste zhruba centimetr a půl za rok – proto pravidelně kontrolujte, zda vaše děti nosí správnou velikost!
Recommended Posts
Jak zvolit perfektní pánské sako?
11 prosince, 2024
Snídaně a večeře pro vaši pleť
16 listopadu, 2024
Jak zvýšit sebevědomí: 10 účinných strategií pro osobní růst
31 října, 2024