Relaxace v bylinkové koupeli
Napsal Gabriela Kortova
Večerní relaxace v teplé vodě s příjemnou vůni je skutečně výtečnou tečkou za náročným dnem. Jestliže máte tu možnost napustit si plnou vanu teplé vody s přídavkem koupelové soli či pěny je to fajn. Pokud však použijete i bylinky, které uvolní unavené tělo a povzbudí smysly, bude to dvojí požitek. Bylinky působí nejen svěže, ale i léčivě a mnohdy pomáhají s některými problémy kůže.
Jak připravit bylinkovou koupel
Zhruba tři hrsti bylinek spaříme horkou vodou a necháme luhovat 15 minut. Poté přecedíme přes jemné sítko nebo plátno a nalijeme do připravené koupele. Ideální teplota vody, do které přidáme bylinkovou přísadu, by se měla pohybovat kolem 35 -38 stupňů. Ve vaně pobývejte po dobu 20 až 25 minut, bohatě to postačí.
Lipový květ
Tato koupel vám pomůže při nespavosti. Stejnou službu, jako lipový květ vykoná i bazalka. Jakmile absolvujete tuto uklidňující koupel, ihned si běžte lehnout do postele. Pod polštář si můžete vložit i pytlík s levandulovou směsí. Možná se budete divit, ale bylinky mají nejen povzbuzující, ale i uklidňující účinky.
Šalvěj a heřmánek
Koupel z těchto bylinek uklidňuje podrážděnou a mastnou pokožku. Obě bylinky smícháme ve stejném poměru. Místo šalvěje můžete použít také arniku. Dokonce rozmarýn je vhodný a velmi dobře čistí póry a osvěžuje.
Olej zvláční pokožku
Do bylinkové koupele je možné přidat i lžíci olivového nebo kokosového oleje. Po takové koupeli už se nemusíte krémovat a vaše pokožka bude jemná a hedvábná. Jednak si tím ušetříte práci, protože mnohdy jsme rádi, že vylezeme z vany, utřeme se a natáhneme pyžamo. Pravidelné dodávání hydratace pokožce je především důležité v letním období, kdy může být podrážděná ze sluníčka.
Recommended Posts
Jaké jsou gastronomické trendy roku 2024?
20 října, 2024
Jaké dny v měsíci jsou nejlepší pro kosmetické procedury?
12 října, 2024