Jak přečkat premenstruační syndrom
Napsal Nikol Blahova
Premenstruační syndrom je strašákem žen a noční můrou mužů. Ještě než začnete namítat, že mužů se přece menstruační cyklus netýká, zkuste si samy sáhnout do svědomí, kolikrát vám vaše drahá polovička během vašich dní řekla, že je to s vámi k nevydržení.
Premenstruační syndrom tak dokáže potrápit jak ženy, tak i muže. Období menstruace se na každé ženě podepíše jiným způsobem, většina z nás ale pociťuje nekontrolovatelné změny nálad, trápí nás nadýmání, nemůžeme se dotknout svých ňader, protože jsou přecitlivělé na dotek. Achjo, dá se premenstruační syndrom přežít ve zdraví, aniž bychom trpěli my nebo naši partneři?!
Přečkejte premenstruační syndrom s úsměvem!
Bude to možná znít až děsivě, ale PMS trápí až 80% žen a dívek! Když se na to podíváme v číslech, prožíváme jej 3 měsíce v roce a během našeho života si PMS ukrojí 6-8 let. No uznejte sami, že to jsou pořádná čísla!
Jestliže i vy během své menstruace pociťujete citlivost prsou, máte pocity nafouklosti, otékají vám končetiny, trápí křeče v podbřišku, pobolívá vás hlava, jste nadměrně unavené a k tomu všemu ještě nesmírně protivné, že kolikrát nemůžete vydržet samy se sebou, pak je dnešní článek určený právě vám!
Pár tipů, jak se poprat s premenstruačním syndromem
Zastáváte názor, že trpět v období menstruace k ženskému životu prostě patří a vy to musíte vydržet? Tak si jej honem rychle vyžeňte z hlavy. Menstruace sice neodmyslitelně patří do života žen, ale rozhodně to neznamená, že se jí musíte podřizovat. Teď si prozradíme několik tipů, jak vyhrát nad premenstruačním syndromem.
-
Hormonální antikoncepce
Užívání hormonální antikoncepce se sice spousta žen brání zuby nehty, ale mnohdy je to jediné řešení, jak si ulevit od nepříjemných bolestí a jiných příznaků premenstruačního syndromu. Viníkem všeho pozitivního je v tomto případě progestin drospirenon, jehož úkolem je zabránit zadržování vody v těle a samozřejmě i tlumit projevy PMS.
-
Vitamíny a minerály
Jestliže trpíte na PMS, můžete vsadit na další radu, kterou doporučují lékaři – a to doplnění vitamínů a minerálů několik dní před PMS. Zhruba 10 dní před menstruací byste měli tělu dopřát vitamín B6 a E, stejně tak i vápník a hořčík. Zeptejte se v lékárně, určitě vám tam doporučí vhodné doplňky stravy.
Recommended Posts
Jaké jsou gastronomické trendy roku 2024?
20 října, 2024
Umělá inteligence ve zdravotnictví: Diagnostika a léčba budoucnosti
09 července, 2024