Kouzlíme s vlasy
Napsal Marks
Před časem jsme si zkoušeli společně vyrobit pleťový krém. Nyní se zaměříme na problematiku vlasů. Opět se dá v pohodlí domova připravit léčivý prostředek například pro suché či mastné vlasy s lupy. Nabízíme vám jednoduché typy, které zvládne každá trochu zručná žena.
Vlasová alchymie
Už když poznáte, co za problém trápí vaše vlasy, máte jisté předpoklady pro jejich vyléčení. Říkáte si, že to není možné? Ale ano, je to možné. Pravda, trochu musíte znát léčivé byliny. Ten, kdo o nich nic neví, nemusí zoufat. V dnešní době přece není žádný problém něco si zjistit či přečíst například v bylinném herbáři. Tam je výhodou, že veškeré informace i s fotografiemi jsou řazeny podle abecedy a rozhodně vám hodně usnadní práci. Bylinky nemusíte trvat v lese jako pohádková postava Marušky, ale stačí zajít do nejbližší lékárny, kde vše jednoduše koupíte.
Olejová vlasová kůra
Tato kůra působí jak na vlasovou pokožku tak i na vlasy samotné. Nejenže je regeneruje do hloubky, ale také je stimuluje. Pomáhá navodit rovnováhu mezi mastnou a suše šedivou vlasovou pokožkou. Hlavně ale odstraňuje odumřelé povrchové buňky pokožky, tím zvyšuje proudění krve až ke konečkům a umožňuje tak vlas dobře vyživovat. Vlasy jsou pak pružné, lesklé a neobsahují lupy.
Olejová kůra se nanáší na ještě neumyté suché vlasy. Kůru můžete nechat působit třeba celou noc. Čím déle působí, tím více je potom účinná. K ještě lepšímu výsledku můžete vlasy zabalit například do alobalu nebo zahřátého ručníku. Zvýší se tak teplota, která účinek jen podpoří.
Jak na to
Složení je velice jednoduché. Použijete pouze hrst sušených bylin (podle výběru a problému) a 250 ml základového oleje.
Všechny ingredience smíchejte ve vzduchotěsné násobě a nechte několik dní až 3 týdny rozležet. Nádobu ale nenechávejte po tu dobu bez pozornosti. Minimálně obden jí zatřeste a promíchejte. Uložte ji na tmavé a chladnější místo. Před použitím olej sceďte a tím odstraníte zbytky bylin. Zbytek oleje uzavřete do tmavé skleničky a skladujte v chladničce. Kůra vydrží až 4 týdny.
Olej rozetřete do dlaní a naneste na konečky vlasů. Poté je vmasírujte do celé délky vlasů až k pokožce. Následně je zabalte do ručníku, alobalu či fólie. Masku nechte působit 20 minut nebo i celou noc. Nakonec vlasy pečlivě umyjte. Tento přípravek nemá jen jedno použití. Můžete jím ošetřit pokožku celého těla.
Jaký olej
Pro mastné vlasy se hodí lněný, sezamový nebo i mandlový. Suché vlasy ošetříte olejem kosovým, olivovým nebo slunečnicovým. Poškozeným vlasům pomůže olej jojobový, sezamový nebo mandlový.
Přehled bylinek
Pokud trpíte mastnými vlasy a pokožkou, přidávejte do oleje heřmánek, lopuch, kopřivu nebo mateřídoušku a měsíček. Suché vlasy oživí levandule, heřmánek, měsíček nebo podběl. Citlivá pokožka bude odolnější opět s heřmánkem, lopuchem a kopřivou, ale také s organem a vavřínem.
Recommended Posts
Jaké jsou podzimní vlasové trendy roku 2024?
28 října, 2024
Jaké dny v měsíci jsou nejlepší pro kosmetické procedury?
12 října, 2024