Jak na správné kulmování vlasů?

Napsal

Nakulmovat si vlasy tak, abyste byla s výsledkem spokojena, může být někdy pořádná věda. Proto vám přinášíme jednoduchý návod, s nímž pokaždé docílíte požadovaných výsledků.

Připravte si správné vlasové produkty

Stejně jako žehlení vlasů, také jejich kulmování se neobejde bez kvalitních vlasových produktů, které mají ochrannou funkci. Vlasové přípravky, které chrání vaše vlasy před vystavením vysokým teplotám, nanášejte na vlasy vždy předtím, než přijdou do styku s horkou kulmou. Zároveň si dávejte dobrý pozor také na to, aby vlasy, které se chystáte kulmovat, nebyly mokré. Kulmováním mokrých vlasů by došlo k jejich nevratnému poškození.

Nastavte správnou teplotu

Každé vlasy jsou jiné a vyžadují jiný přístup a péči. To platí i tehdy, když se je chystáte natočit s pomocí kulmy. Jaká teplota je ideální právě pro vaše vlasy?

  • Jemné a poškozené vlasy kulmujte na nízké teploty v rozmezí od 80 do 185 °C.
  • Normální vlasy, jež nejeví známky poškození, lze vystavit teplotám od 190 do 200 °C.
  • Husté vlasy vyžadují k úpravě kulmou teploty od 205 do 215 °C.

Vlasy rozdělte do jednotlivých sekcí a pramenů

Jakmile máte vlasy ošetřené vhodným vlasovým produktem, jenž je chrání před vlivem tepla a kulma se nahřívá na požadovanou teplotu, nastává čas na přípravu vlasů. Pečlivě je rozčeště a rozdělte na jednotlivé sekce a prameny. S kulmováním začínejte vždy od spodních vlasů a pokračujte směrem vzhůru. Aby se vám při kulmování spodních vlasů nepletly do cesty ty horní, připněte je sponkami, skřipcem nebo s pomocí gumičky do drdolu.

Na směru záleží

Vypadají vaše vlasy po kulmování nepřirozeně? Možná se dopouštíte časté chyby, jež spočívá v tom, že všechny vlasy natáčíte stejným směrem. Výsledkem jsou pak vlny, které připomínají vintage vzhled z černobílých filmů. To je sice velmi ležérní, ale pokud chcete mít přirozenější vzhled, natáčejte každý pramen jiným směrem a střídejte natáčení směrem k obličeji a od něj.

Příliš dlouhý kontakt kulmy s vlasy škodí

Časté vystavování vlasů vysokým teplotám jim samozřejmě nesvědčí. Aby vám vlny na vlasech držely, stačí, když kulmu podržíte po dobu 10 sekund. Čím delší bude kontakt kulmy a vlasů, tím pravděpodobnější je nevratné poškození vlasů.

Upravujte vychladlé vlasy

Kouzlo princeznovských loken nespočívá v samotném kontaktu s horkým povrchem kulmy, ale v jejich následném vychladnutí. Až ve chvíli, kdy vlasy po kulmování opět vychladnou, udrží si tvar. Když si začnete upravovat ještě horké vlasy, strukturu jednotlivých kolen tím narušíte a nikdy nedocílíte tak krásného účesu, jako kdybyste počkali až do jejich úplného vychladnutí.

Kulmovat až do konečků nebo ne?

Vzhled výsledného účesu ovlivní také to, zda budete vlasy kulmou natáčet až do jejich konce či nikoliv. Natáčení pramenů až do konečků může mít neblahý vliv na kvalitu vlasů a zbytečně vám třepit a vysušovat konečky. V případě, že máte zdravé a lesklé vlasy, natáčení konečků na ně nebude mít tak drastický vliv. Kontaktu vlasových konečků s kulmou se vyhýbejte v případě, že máte poničené a slabé vlasy se sklony ke krepatění a také tehdy, když si chcete vytvořit účes připomínající plážové vlny.

Při kulmování se můžete dopusti řady chyb. K těm nejčastějším patří opomenutí použití ochranného přípravku, příliš dlouhý kontakt vlasů a kulmy a také příliš časté kulmování. Jestli máte přirozeně rovné vlasy a vždy jste toužili po tom, aby měly větší objem, dodržujte při kulmování správný postup a pokaždé dosáhnete požadovaných výsledků.

Zdroj textu: www.realsimple.com, www.goodhousekeeping.com/

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *