Překvapte ještě daleké léto krásným opálením
Napsal Marks
Také se vám stýská po teplém sluníčku, které snadno a rychle zbarví kůži do oslnivého odstínu? Nečekejte, až budou mít sluneční paprsky velkou sílu a vyzkoušejte několik typů z našeho článku. Je několik možností, která nám po dlouhém zimním období znovu vženou trochu zdravé barvy do tváří: používání krémů, které rozproudí krevní oběh, samoopalovací přípravky a líčení (bronzové pudry a tvářenky). Pokud máte odvahu, můžete navštívit i solárium.
Perfektní péče
Ptáte se, proč letní opálení tak brzy vybledne, když pleť je vlastně pořád stejná? Je to docela jednoduché. Pigment, který způsobuje krásnou barvu, je uložen přímo pod vrchní rohovou vrstvou pokožky. Ta se olupuje nejen při použití peelingu, ale také přirozeným způsobem při každém sprchování a otírání osuškou. A tak postupně, šupinka za šupinkou, odchází i naše zdravá letní barva.
Tento proces nelze zastavit, můžeme ho jen trochu zpomalit tím, že budeme pokožku intenzivně ošetřovat krémem, aby nebyla suchá a dehydrovaná. Máte-li však pleť opravdu hodně vysušenou s našedlým nestejnoměrným odstínem, klidně použijte peeling a opalování nelitujte. Obrousí se stejně jen odumřelé buňky a pokožka získá stejnoměrný odstín. Ihned po peelingu však nasaďte intenzivní péči a krémujte. Obličej ošetřujte výživnými a hydratačními přípravky, kterých v drogériích najdete velké množství.
Do solária
Zdá se to jednoduché. Stačí každý týden skočit na pár minut do solária, a problém je vyřešen – budete krásně opálená až do příštího léta. Jako všechny příjemné věci, má i solárium svá ale … Zdravotní rizika jsou podobná jako při opalování na slunci – UV záření. Většina kožních lékařů má proti soláriím námitky – ta nejjednodušší zní: Mělo by nám stačit letní opalování a neměli bychom zvyšovat riziko poškození kůže. Čas strávený pod lampou je určen vlastnostmi zařízení a kožním fototypem. Když už solárium navštěvujete, nezvyšujte dobu ozáření (pro 2. fototyp – obvykle zrudne, pigmentuje jen mírně, je to asi 4 až 12 minut), oči chraňte brýlemi. Užíváte-li léky, neopalujte se. Nezapomeňte, že pleť je namáhaná, a dopřejte jí výživu a regeneraci. I pro solárium platí, že častá ozáření mohou způsobit předčasné stárnutí kůže a hrozí i kožní nádory. A konečně – jestliže obvykle neztmavnete na slunci, neopálíte se ani v soláriu.
Samoopalování
Před samotným samoopalováním se vyplatí udělat si peeling, aby odstín byl stejnoměrný. Na suchých místech, kde se trochu loupete, se většinou totiž usadí více barvy. Dobrou zkušenost máme s hydratačním mlékem na tělo. Nejdříve ho dobře vmasírujte do kůže, nechte vsáknout a můžete začít se samoopalováním.
Obličej předem ošetřete hydratačním přípravkem. Vyzkoušejte také smíchat samoopalovací mléko s hydratačním krémem – funguje to skvěle. Vyhněte se obočí a kořínkům vlasů, jen střídmě nanášejte přípravek na lokty a kolena. Nakonec si pečlivě umyjte ruce.
Recommended Posts
Jaké dny v měsíci jsou nejlepší pro kosmetické procedury?
12 října, 2024
Co je Berry blush girl trend? Tyto tvářenky patří do podzimní kosmetické výbavy každé ženy
23 září, 2024
Co je skinimalismus a jak jej zavést ve své domácnosti?
20 března, 2024