Dejte si horkou aneb jak se prokoupat ke kráse

V dnešní uspěchané době se hodně lidí jen rychle osprchuje a koupel ve vaně už si téměř nedopřejí. Je to škoda, horká koupel totiž působí na organizmus všestranně blahodárně.

Pohanské národy věřily, že koupel navrací mládí a krásu, dnešní vědci jim dávají za pravdu. Tedy samozřejmě ani voda nedokáže zázraky, ale umí pomoci organismu s některými pochody, například s detoxikací. Správně připravená koupel dokáže hodně, když do ní ještě přidáte některé ingredience, vaše tělo vám bude vděčné.

Prohřeje a prokrví

První důvod, proč si napouštíme horkou vodu do vany, je to, že jsme prochladlí. Mokré horko má příznivé účinky na vnitřní orgány, uvolní svaly i klouby a přispívá k zklidnění bolesti. Pomáhá organismu zbavit se toxinů, zlepšuje reakci na inzulín a vyrovnává hladinu cukru v krvi. Navíc při ní spálíte asi 140 kcal, při teplotě kolem 42° C se nejefektivněji spaluje tuk v těle, takže ji směle můžeme doporučit při snižování hmotnosti.

Co si přidat do koupele

Hitem současnosti a velmi oblíbenou záležitostí mezi všemi stylovými ženami je koupel s minerálními solemi. Nejen že příjemně uvolní a zklidní, zároveň soli napomáhají k důkladné detoxikaci pokožky.  

Další oblíbenou přísadou jsou bylinky nebo bylinné oleje, z nichž každá na nás a naši mysl působí jinak. Například levandule příjemně uklidní mysl a dodá potřebnou vitalitu. Sléz pokožku prokrví a vyhladí.

Překvapivé účinky má horká koupel, v níž je rozpuštěný pytlík jedlé sody. Především vás zbaví potu, mastnoty i odumřelé kůže, ž po chvilce bude vaše pleť krásně jemná. Při pravidelném užívání lázně se sodou můžete zaútočit na celulutidu a vrásky. Ocení ji i nemocné a bolavé klouby, podpoří hojení drobných ranek a oděrek a navíc působí jako antiperspirant, takže se budete méně potit. Horká koupel se sodou má úžasné účinky i při lupénce, díky nim se soda opět dostala do popředí lékařských výzkumů.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *