Jak vybrat dětskou postýlkou

Novorozeně stráví v postýlce většinu dne a i když se doba jeho spánku postupně zkracuje, je postýlka na dlouhou dobu nejdůležitějším místem jeho života. Na to musíme myslet, když mu ji vybíráme.

Správná postýlka musí být nejen pohodlná, ale také bezpečná a hygienicky vhodná. To jsou kritéria, podle nichž vybíráme materiál i zpracování, stejně tak matraci a lůžkoviny. Miminko v ní musí být také snadno k uchopení, stejně dobře se do ní má i ukládat.

Vybíráme postýlku

Pro bezpečí miminka je nutná stabilní a pevná nosná konstrukce postýlky, dětským úrazům pak zabrání takové zpracování., kde nejsou žádné ostré hrany či vyxčnívající dílky..

Optimální je dřevěná postýlka s pečlivě zaoblenými hranami z  tvrdého a odolného bukového dřeva, na kterém nevznikají třísky.

Barva použitá na nátěr postýlky nesmí obsahovat olovo, polychlorované bifenyly ani jiné toxické látky. Zdravotní nezávadnost použité povrchové úpravy musí výrobce dolořit platným certifikátem.

Postýlky se prodávají i s vyndavacími příčkami (obvykle 2 – 3), díky nimž může starší dítě snadno vylézt, nebo s jedním bokem stahovacím pro snadnější přístup k miminku.

Vybíráme matraci

Materiálů, z nichž se matrace do postýlky  vyrábí, je několik, od molitanových, kokosových, pohankových a silikonových (paměťová pěna) až po jejich kombinace. Důležité je, aby byla prodyšná a pružná, zároveň musí být doststečnou oporou pro malá zádíčka.Do postýlky nepořizujte tenké a měkké molitanové matrací, i kdyži molitan sám o sobě není špatná volba. Lehčí molitanové matrace jsou vhodné spíše do cestovních postýlek, kde dítě tráví jen přechodnou dobu.

Malé děti se cítí příjemněji ve stísněných podmínkách (stejně jako to měly předtím v bříšku), z toho důvodu je současným trendem pořizování mantinelů.a jiných polstrovaných částí, jimiž se vnitřní prostor zmenší. Stejně působí i nebesa nad postýlkou.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *