Jaká forma antikoncepce je pro vás ta nejlepší?

Napsal

Antikoncepce je v dnešní době často diskutovaným tématem. Stále více mladých dívek i žen řeší otázky typu: „Podle čeho si mám antikoncepci vybrat?“ nebo „Je lepší hormonální či nehormonální druh antikoncepce?“ či „Jaká antikoncepce je pro mě ta pravá?“pravdou je, že přesný návod na výběr ještě nikdo nevymyslel. Přesto ale existují jistá kritéria, kterým můžete jednotlivé způsoby ochrany proti nechtěnému početí podrobit a jež vám při vašem rozhodování mohou v ledasčem napovědět. V dnešním článku se na jednotlivé formy antikoncepce společně podíváme. Pokud ještě nemáte jasno, pro jaký druh se rozhodnout, či vám vaše stávající antikoncepce z jakéhokoli důvodu nevyhovuje, a proto uvažujete o změně – pojďte do toho s námi.

shutterstock_175663433

  1. Antikoncepční pilulky

    Antikoncepce v podobě pilulek patří mezi nejrozšířenější způsoby ochrany. Není se čemu divit – pokud nemáte problém se zapomínáním, stačí každý den ve stejný čas slupnout jednou pilulku a tím máte vystaráno. Na trhu existuje nespočet druhů antikoncepčních pilulek, které se od sebe liší nejen dávkou hormonů – ano, jde o chemii – ale i pořizovací cenou, která může začínat na třech stovkách a končit i na tisících. Antikoncepční pilulky mají 99% úspěšnost, což určitě stojí za úvahu. 

  2. Nitroděložní tělísko

    Nitroděložní tělísko představuje dlouhodobou variantu antikoncepce. Ačkoli tomu tak dříve nebývalo, dnes je tato forma vhodná i pro mladé dívky a do těla se aplikuje na dobu tří až pěti let – v závislosti na jednotlivém výrobku. Výhodou nitroděložního tělíska je bezstarostnost, protože nemusíte pamatovat na pravidelné polykání pilulek a i co do úspěšnosti tento druh antikoncepce vede v jasných příčkách pomyslného žebříčku. Za nás palec nahoru. 

  3. Kondom

    Neboli ochrana pro muže. Což o to – pokud si žena do těla nechce cpát hormony ani se nechat řezat v důsledku implantace nitroděložního tělíska, je to – ve své podstatě – spolehlivá forma antikoncepce. Ovšem ne vždy lze spoléhat na připravenost opačného pohlaví a samozřejmě ani na maximální ochranu prezervativu. Existují případy, kdy kondombyť ojedinělepraskne a na problém je zaděláno. 

  4. Přerušovaná soulož

    I přerušovaná soulož je brána jako forma antikoncepce. Bohužel ale není příliš spolehlivá a vsázet zrovna na tuto variantu by se vám nemuselo vyplatit. Pokud se chcete chránit jen tak, že se budete při sexu hlídat – tedy ne vy, ale váš partner – je to sice jistý způsob ochrany, ale jistě i vy znáte známou hlášku: „Stačí kapka a jsi taťka“ – tak na to pozor. 

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *