Jaké problémy mají maminky s kojením 1. díl

Napsal

Většina nemluvňat vám dá velmi brzy vědět, jestli mají problémy s kojením. Během kojení nebo před ním pláčou, odstrkují prs nebo dokonce odmítají sát. To vás může znervóznit, ale neberte to jako osobní selhání. Obvykle existuje jednoduchý důvod, většinou jde o nesprávné přiložení. Když k tomu dojde a nepodaří se vám zjistit příčinu, poraďte se s dětským lékařem.

Další příčiny s kojením

1.    máte-li překrvené prsy, jsou tvrdé a dítěti se to nemusí líbit
2.    máte-li vpáčené nebo příliš ploché bradavky, nemůže se dítě dostatečně pevně přisát k dvorci
3.    tok mléka může být tak silný, že se jím dítě zahltí. Zkuste si při kojení lehnout nebo několika polštáři podepřít záda. Někdy stačí před kojením odstříknout trochu mléka. Některým ženám pomůže, když si při kojení nasadí na bradavky kontaktní kojící kloboučky.
4.    jsou kojenci, jimž vadí, že mléko vytéká po prvním přívalu pomalu, ale je nutné, aby dítě pokračovalo v sání, kterým se z mléčných žláz uvolňuje více mléka. Když přestane sát, přiložte ho na chvíli k druhému prsu a potom zase zkuste ten první.
5.    dítě může trpět větry. Začne-li být v polovině kojení neklidné, potřebuje si odříhnout. Kolika, prořezávání zoubků nebo nemoc jsou také důvodem podrážděnosti.
6.    dítě může být rozptýlené, zejména, když se naučilo něco nového nebo když je krmíte v hlučném či neznámém prostředí.
7.    mohla jste sníst nebo vypít něco, co dítěti nechutná.
8.    dítě nemá hlad. Snadno se přizpůsobíte zvyku nakrmit dítě, kdykoliv se dá do pláče, ale problém může být jednoduše v tom, že je unavené.

Máme spavé dítě

Některé děti po nakrmení na několik minut usnou, ale velmi brzy vyžadují, abyste je zase nakrmila. Stává-li se to občas, nevadí, ale stane-li se z toho zvyk, snažte se to zařídit tak, aby dítě vydrželo bez krmení déle. Jak na to?
–    dítěti nesmí být při kojení horko. Kojte v chladné místnosti nebo mu svlékněte jednu vrstvu oblečení, aby zůstalo vzhůru
–    třete mu nožičky nebo přejíždějte prsty po zádech, aby zůstalo bdělé. Foukejte mu do obličeje a jemně ho poplácejte po tvářičkách, abyste stimulovala sací reflex.
–    dejte pozor, aby nebyl jeho nosík přimáčknutý k prsu, protože to vyvolává ospalost.
–    Uprostřed kojení dítě přebalte, aby se pořádně probralo.

Je-li dítě pořád velmi ospalé a o krmení neprojevuj velký zájem, tak je dehydrované nebo nemocné. V tom případě zajděte k lékaři.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *