Jděte s módou – nechte se tetovat

Napsal

Jděte s módou – nechte se tetovatSpousta z nás uvažuje o tetování. Na druhou stranu je přepadají myšlenky, zda je za pár dní vytvořený ornament neomrzí. Než se rozmyslíte a rozhodnete, přečtěte si náš článek, ve kterém vám přineseme řadu praktických informací.

Historie tetování

Tetování není záležitostí 21. století. Znali ho už naši předci před více než pěti tisíci lety. V té době ho využívali zejména válečníci a bojovníci jako poznávací znamení. Mělo pro ně také duchovní význam. Skutečnou popularitu si ovšem získalo díky vězňům a vojákům, kteří si je prováděli navzájem.

Jak se rozhodnout

V první řadě je důležité zvážit, zda tetování opravdu chcete a nebo jste se nechali zlákat reklamou či přáteli. Mějte také na paměti, že některá tetování jdou odstranit jen z části. Pokud nebudete spokojeni s ornamentem, tatéři doporučují spíše tzv. cover up, což je vlastně takové překrytí starého, nepovedeného či vybledlého tetování. Zkrátka vám v salonu obrázek přetetují. Navíc toto řešení je i z finančního hlediska levnější než laserové odstranění.

Nerozhodní mohou využít ještě následujících řešení. Můžete vyzkoušet dočasné tetování, které trvá pět let. Obrázek po čase sice začne blednout, ale po jeho zmizení si můžete bez problémů vybrat jiný. Na tělo si také můžete nechat udělat tetování hennou. Je zdravotně nezávadná a vydrží zhruba tři týdny.

Jak si vybrat salon

V Čechách je spousta tetovacích salonů. Každý tatér by měl dodržovat přísné hygienické podmínky. Dále je nutné, aby byl proškolen a ochotně vám zodpověděl veškeré otázky týkající se tetování. Jen tak poznáte zkušeného a kvalitního tatéra.

Jak tetování probíhá

Nejdříve se s tatérem dohodnete na motivu. Poté vám část těla určenou k tetování pečlivě vydezinfikuje, aby nedošlo k případné infekci. Vybraný ornament tam obtiskne a sterilními jehlami začne vpichovat barvu do hlouby přibližně 0,5 až 1 cm. Během tetování je místo stále omýváno destilovanou vodou. Když je obrázek hotový, tatér ho ošetří speciálním mýdlem.

První dny po tetování budou svědit ta místa, která jsou tenká, například na krku, zápěstí či kotníku. Tatér vám však doporučí mastičku, kterou musíte tetování denně mazat. Rána se zahojí asi za týden. Dva měsíce se také neopalujte na intenzivním slunci, v soláriu a vyhněte se i kontaktu s chlorovanou vodou. Nejlepší doba na tetování je zima, ale zákaznicí přichází paradoxně v létě.

Kdo by se tetovat rozhodně neměl

Tetování není vhodné pro lidi s vážnými zdravotními problémy, ke kterým patří cukrovka či žloutenka. Dále se nedoporučuje lidem s psychickými a kožními problémy (lupénka).

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *