Jste nemocní? Obávejte se alergie.
Napsal Marks
Obzvláště teď v zimním období se často stává, že trpíme „lehkými“ nemocemi. Občas nás potrápí rýma nebo kašel. Samo o sobě toto nebo jiné onemocnění není nebezpečné. V poslední době se ale objevil názor, že by tato zdánlivá nic neznamenající nachlazení mohla mít zdánlivou souvislost s alergií. Pojďme se na to zaměřit v dnešním článku.
Co je vlastně alergie? Alergie znamená přehnanou imunitní reakci organizmu na látky z okolního prostředí, které u zdravého jedince žádnou reakci nevyvolají. Laicky se dá tato činnost vysvětlit tak, že organizmus plýtvá silami na zbytečné reakce a na ty potřebné jí pak síly chybí.
Alergická onemocnění provází časté infekce dýchacích cest a kůže. Může se stát, že budete trpět i alergickým zánětem. Ten v dýchacích cestách vyvolává velkou tvorbu hlenu, který poškozuje sliznici a tím způsobuje její překrvení a otok. Tato onemocnění způsobují viry, bakterie a plísně. Někdy se může stát, že infekci lehce zaměníme za zvýšenou alergickou reakci na určitý podnět. Nejvíce postižení jsou lidí, jimž lékaři často předepisují antibiotika. Ty pak vůbec neplní svůj účel. Spíš naopak.
Nachlazení nebo alergie?
Rozdíl pozná pouze specializovaný lékař, který provede hloubková vyšetření. Součástí vyšetření je i zkoumání výsledků v laboratoři. Jen tak se dá zjistit, jakým onemocněním trpíte a čím ho můžete léčit. Laicky se dá říct, že na obyčejné nachlazení nebo na „průdušky“ už antibiotika nedostanete. Léčba alergie uklidní i sliznici a tím se zlepší i její obranyschopnost.
Kůže může být také postižená
Člověk, který trpí ekzémem (ať je to jakýkoliv), je náchylný na infekci způsobenou viry, bakteriemi nebo plísněmi. Pokud je ekzém rozsáhlejšího charakteru, infekce se snadno rozšíří a může ohrožovat i život. Mezi nebezpečné viry patří ty, jež způsobují plané neštovice nebo pásový opar. Dále bychom se měli mít na pozoru před bakteriemi, které mohou způsobit zlatého stafylokoka.
Pokud máte problémy s mokvajícími plochami, ve vašem organizmu dochází ke ztrátám bílkovin a protilátek a tím i ke zhoršení imunity. Pacienti poté podstupují intenzivní antibiotickou a antivirovou léčbu, při které jim lékaři zároveň doplní i krevní bílkoviny a protilátky.
Moderní medicína už dokáže vyléčit leckterý problém. Léčení neznamená jen bolest a trápení. Některé nemoci se dají léčit i homepatiky, což znamená, že si zajdeme jen na vyšetření ke specializovanému lékaři. Ten nám doporučí přírodní kapičky a to je v podstatě vše. Žádná bolest, žádné trable, jen zdraví ….
Recommended Posts
Jaké jsou gastronomické trendy roku 2024?
20 října, 2024
Umělá inteligence ve zdravotnictví: Diagnostika a léčba budoucnosti
09 července, 2024