Nohy jako ze salónu aneb Jak na domácí pedikúru
Napsal Marks
Péče o nohy paří k základní kosmetice, kterou bychom měli nohám bez výhrad dopřát. Aby taky ne. Nejvíce trpí chodidla a paty, jež nás musí celý den nosit a jež musí být odolné proti otlačeninám z bot či zapaření. Pozornost i ale zaslouží také nehty. Zvláště pak v létě, kdy se jimi rádi pochlubíme v otevřených botách.
Nejlepší pomocí je profesionální pedikúra. Pokud si ale na ni nenajdete čas, protože váš pracovní týden je až moc nabitý povinnostmi, nevadí. V tomto článku vám uvádíme typy, jak pedikúru provést v pohodě doma.
Před pedikúrou ještě koupel
Domácí pedikúru začněme asi desetiminutovou koupelí ve vaně v teplé vodě, kde navíc ještě rozpustíme sůl. Pokud chcete speciální koupel, můžete přidat šťávu z jednoho citronu, lžíci octa nebo několik kapek tea tree oleje. Koupel je důležitá proto, že kůži změkčí. Poté pokračujeme odstraňováním popraskané ztvrdlé pokožky na patách, která se nám ve vodě jakoby rozmočila.
K tomuto účelu je určen buď speciální pilník, klasická pemza, brusné špachtle či takzvaný seřezávač kůže, který ztvrdlou pokožku loupe. Pořiďte si takovou pomůcku, která se vám dobře drží v ruce a se kterou se vám dobře pracuje. Při pedikúře totiž záleží na pečlivosti, což je zaručeno pouze s pomůckou, s níž si „rozumíte“.
Hydratujeme a vyhladíme
Po této pedikúře si vezmeme zvláčňující hydratační krém a chodidla jím pečlivě namažeme. Místo klasiky můžeme použít speciální peelingový krém, který obroušená místa vyhladí. Pak ale musíme chodidla ještě opláchnout.
Pedikúra nohou patří k základní prevenci, jak se vyhneme rohovatění a dalšímu poškození pokožky, které způsobuje časté chození a namáhání. Důležitá je pravidelná péče, například dvakrát až třikrát do měsíce, jinak hrozí, že se na nohou rozšíří různé bakterie či plísně.
Krásné nehty
Krásných nehtů docílíme tím, že budeme podle potřeby, zpravidla však jednou za týden, malými nůžkami či kleštičkami zastřihneme do rovna. Nikdy je neupravujeme do obloučků, protože by mohlo hrozit bolestivé zarůstání či zatrhnutí.
Od zarůstání nehty ochráníme jemnou masáží nehtového lůžka. Jednoduše bez velkého tlaku stlačíme lůžko nehtu palcem a budeme ho jednu až dvě minuty masírovat. Pro lepší účinek tuto metodu opakujeme každé ráno i večer.
TYPY : nehty oleštíme speciálním pilníkem, mezi jednotlivé prsty vložíme pomůcku, která nám je pomůže oddělit, a nehty nalakujeme nejdříve bezbarvým lakem a poté barevným. Zejména v letních sandálech či pantoflích budou vypadat neobvykle krásně.
Dezinfikujeme pomůcky
Všechny brousítka, leštítka a podobné nástroje po skončení pedikúry musíme ještě vydezinfikovat. Jde totiž o to, že při použití se do jejich jemných drážek mohla zanést nečistota, která by po odložení a neočištění pracovala a my bychom si při příští pedikúře mohli na obroušená místa zanést nějakou infekci.
Odborníci doporučují alespoň jednou za čas zajít na pedikúru do salónu k vyškoleným lidem. Nohy pak zůstanou déle krásnější a zdravější.
Recommended Posts
Proč je Tiger Eye ideální manikúrou do podzimního počasí?
11 listopadu, 2024
Jaké dny v měsíci jsou nejlepší pro kosmetické procedury?
12 října, 2024