Jak pečovat o chrup – zásady správné ústní hygieny
Napsal Nikol Blahova
Jak pečovat o chrup, aby byl náš úsměv dokonalý a zoubky nám tak zářily na dálku? Co zabrání nevábně vonícímu dechu a čím předejdeme zubním kazům? Jak se vyhnout zubnímu kameni a co nám pomůže proti bolesti dásní? Na to se dnes společně podíváme, tak si následující řádky nenechte ujít!
Jak pečovat o chrup se děti učí již ve školce, bohužel ale mnoho dospělých neví, jak správně na to. Často tak starost o ústní dutinu podceňují a následně se diví, že jejich dech dvakrát nevoní, na zubech se jim tvoří povlak, mají zubní kazy a k tomu všemu už jim možná nějaký ten zoubek dokonce i chybí!
Jak pečovat o chrup
Každý z nás touží po úsměvu, který dokáže upoutat na dálku. Zářivé bílé zuby a vonící dech – to je ta pravá kombinace, která nás na člověku dokáže upoutat. Jak tohoto stavu docílit?
-
Jak čistit?
Možná vám jako malým dětem maminka vtloukala do hlavy, že je nutné čistit
si zuby 2x denně a to ráno a večer. Ačkoli odborníci a reklamy na zubní pasty nabádají k čištění zubů po každém jídle, ne každý na to má čas a je pravda, že ne každému by se chtělo po každém dlabanci hned letět do koupelny a drhnout si ústa mentolem. Čištění zubů před spaním ale nepodceňujte, protože v noci zbytky potravin zůstávají přes noc na zubech, což se vám ráno odvděčí nevábným dechem. -
Jak dlouho čistit?
Možná si i vy vybavíte onu povinnost čistit si zuby minimálně 3 minuty, kdy to u řady lidí dosáhlo takového extrému, že si k čištění zubů nastavovali i minutku. Věřte nebo ne, ale povídačky o třech minutách důsledného drhnutí zubů kartáčkem jsou jen fámy, protože vůbec nezáleží na tom, jak dlouho si zuby čistíte, ale především jak si je čistíte!
-
Jaký používat kartáček?
Bez zubního kartáčku si zuby vyčistíte asi jen stěží. Pokud chcete namítnout, že si zuby můžete v případě vážné nouze vyčistit alespoň prstem namočeným do pasty, máte sice pravdu, ale efekt rozhodně nebude tak kvalitní. Proto dobře vybírejte svůj zubní kartáček a nebojte se používat i ten mezizubní, které vyčistí mezizubní prostor, o kterém je známo, že právě v něm vzniká největší procento zubních kazů!
Recommended Posts
Jaké jsou gastronomické trendy roku 2024?
20 října, 2024
Umělá inteligence ve zdravotnictví: Diagnostika a léčba budoucnosti
09 července, 2024