První pomoc pro ubývající kštici
Napsal Marks
Nacházíte v hřebenu mnohem více vlasů než kdysi? Může za to dědičnost, hormonální změny nebo cokoliv jiného. Nezabývejte se zbytečně původcem, ale dejte se do práce, aby už jediný vlas nepřišel na zmar.
Možná si říkáte, že nemá smysl utrácet za množství drahé vlasové kosmetiky, která vám v reklamách slibuje hustší a pevnější hřívu. Ano, za vlasy může hlavně genetika a zdraví, ale ve skutečnosti vám i specializované preparáty mohou pomoct. Důležité je totiž pro růst vlasů také vyživování vlasových váčků. A to nejen potravou, kterou přijímáte, ale také tím, jaký používáte šampon a následnou péči.
Než si našetříte na kvalitní preparáty a naučíte se, jak správně umývat vlasy, je dobré své hřívě odlehčit, co nejvíce to půjde. Vyvarujte se zbytečných stylingových přípravků. Tužidla, silné vrstvy laků a gely vlasy velmi zatěžují. Pokud je foukáte horkým vzduchem, nedej bože žehlíte, je jasné, že příliš prospívat nebudou. Nechte se operovávat v kadeřnictví, vyhněte se barvení (zkuste přírodní produkty, hennu apod.) a také stahování do gumičky. Přestože jsou culíky a drdoly velmi praktické, nechejte vlasy alespoň týden rozpuštěné.
Přípravky, které si pořídíte, pak aplikujte s dostatečnou pečlivostí. Dělejte si zábaly a péči o vlasy věnujte klidně i půl hodiny. Vyzkoušet můžete i masáže hlavy, které dokážou aktivovat vlasové váčky.
Pokud bude nejhůř a vlasy vám budou dále vypadávat, poraďte se s kožním lékařem, který vám v takovém případě poradí, co dál.
Recommended Posts
Proč byste měli uléhat do postele s maskou na spaní?
21 listopadu, 2024
Proč je Tiger Eye ideální manikúrou do podzimního počasí?
11 listopadu, 2024
Jaké jsou podzimní vlasové trendy roku 2024?
28 října, 2024