Jak správně vybrat dětské boty? Známe nejčastější chyby!

Napsal

Nejspíš není potřeba zdůrazňovat, že boty mají zásadní vliv na zdravý vývoj dětské nožičky. Nekvalitní boty způsobují zborcení klenby, potíže s páteří a vůbec nadělají spoustu neplechy, která se jen těžko dá v dospělosti napravit. Víte, jak vybrat boty, které budou mít na nohu vašeho dítěte ten správný vliv?

foto

Vyvarujte se nejčastějším chybám!

Rodiče často vybírají boty pro děti stejně jako pro sebe – podle vzhledu. To je ale jen jedna z chyb… Jaké jsou nejčastější chyby, které rodiče činí při pořizování dětských bot? A jak se jim vyvarovat? Máme všechny odpovědi!

Tip: Na eobuv.cz najdete nejen kvalitní dětské boty, ale také pánskou i dámskou obuv, kabelky a doplňky.

  • Nevhodný tvar boty. Dětské boty by měly mít prostornou kulatou špičku, která prstům nabídne dostatek prostoru. Sledujte především vnitřní hranu špičky – čím rovnější je, tím lépe. Špičaté boty tlačí prsty směrem k sobě a tím je deformují.
  • Nepořizujte dětem boty z umělých materiálů. Nejenže jsou neprodyšné, ale navíc se nepřizpůsobí tvaru nohy.
  • Nepodceňujte stélku. Vnitřní část bot by měla být ze savého materiálu.
  • Nepořizujte boty s měkkým opatkem. Zvláště u menších dětí je důležité, aby opatek důkladně nohu zafixoval. Měl by být tuhý a vysoký. Zamezíte tak deformaci kotníků a následnému šmajdání.
  • Nepořizujte příliš tuhé boty. Na rozdíl od opatku by v přední části (v oblasti prstních kloubů) měla být bota dostatečně měkká a ohebná.
  • Zapomeňte na vysoké podpatky. Vysoké podpatky vytváří přílišný tlak na přední část chodidla, proto by dětská bota měla mít podpatek co nejnižší a současně s co největší plochou.
  • Dejte pozor na hmotnost. Příliš těžké boty zvyšují zátěž pohybového aparátu a zvyšují únavu. Dětské boty by tak měly být maximálně lehké.
  • Nekupujte boty, co přesně padnou. Dětská bota by měla nabízet zhruba jeden centimetr prostoru navíc, proto vždy pořiďte o kousek větší. Šířka boty musí být minimálně tak široká, jako dětské chodidlo v nejširším místě (oblast prstních kloubů).
  • Nezkoušejte dítěti boty vsedě. Nejspolehlivěji určíte správnou velikost boty tak, že vyndáte stélku a necháte dítě, ať se na ni postaví – snadno tak odhadnete potřebnou rezervu.
  • Nezapomeňte, jak rychle noha dítěte roste. Dětská noha roste zhruba centimetr a půl za rok – proto pravidelně kontrolujte, zda vaše děti nosí správnou velikost!
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *