Do světa vyráží bez pojištění jen milovníci hazardu

Napsal

Nemůžete se dočkat, až za sebou konečně zavřete dveře od bytu a vyrazíte na vytouženou dovolenou do zahraničí? Pak jste již zřejmě uzavřela odpovídající cestovní pojištění, díky kterému budete mít během pobytu v cizí zemi jistotu, že na případné potíže nezůstanete sama. Zapomněla jste snad? Anebo jen nevíte, podle čeho se při výběru pojistky orientovat? Pokud se v současné nabídce nevyznáte a nerada byste udělala zbytečnou chybu, nepřestávejte číst. Připravili jsme pro vás soubor tipů a rad, které se vám budou hodit.

Nespoléhejte se na Evropské zdravotní pojištění

Cestovní pojištění byste si měla sjednat i v případě, že se nechystáte překročit hranice Evropské unie. Může vás k tomu svádět Evropské zdravotní pojištění, které vás však před velkými výdaji nemusí zachránit. Díky kartičce máte nárok pouze na nezbytnou zdravotní péči za stejných finančních podmínek jako pojištěnci dané země. Což v praxi znamená mnohem menší rozsah proplácených položek, a to především v západoevropských zemích.

Udělejte si jasno v „doplňkových“ balíčcích

Prioritou cestovního pojištění je krytí léčebných výloh. Přihodí-li se vám během pobytu v zahraničí úraz, případně onemocníte či využijete lékařskou pomoc z jiného důvodu, pojišťovna se postará o úhradu nákladů v plném rozsahu. Samozřejmě s ohledem na pojistné podmínky a limity plnění.

Pojišťovny zároveň nabízí široké spektrum „doplňkových“ pojištění, která jsou určena pro specifické skupiny klientů.

Nepsanou povinností sportovců je pojištění rizikových sportů. Víte-li, že během dovolené neodoláte a budete holdovat adrenalinovým aktivitám, bude se vám tento doplněk hodit. K nejčastěji provozovaným rizikovým sportům patří vysokohorská turistika a vodní sporty.

Chystáte-li se cestovat i s dětmi, o jejichž šikovnosti máte jisté pochybnosti, zvažte pojištění odpovědnosti za škodu. Pojišťovna za vás uhradí škodu na zdraví či majetku třetím osobám.

Praktické může být také pojištění ztráty nebo odcizení zavazadel. Když se vám neznámo kam zmizí vaše věci, dostanete nezanedbatelnou kompenzaci.

Ať už si však nakonec připlatíte i něco nad rámec základního tarifu, nebo ne, součástí každého kvalitního cestovního pojištění je non-stop asistenční služba v češtině. Rady zkušeného operátora vám přijdou vhod vždy, když si nebudete vědět s čímkoliv rady. V případě potřeby vás nasměruje do nejbližšího zdravotnického zařízení a doporučí vhodný postup řešení pojistné události.

Jak je to s pojistnými limity?

Pojistné limit, ono magické sousloví, které má značný vliv na celkovou cenu pojištění. Jenomže snaha o úsporu může dopadnout tak, že limit pojistného plnění nepokryje nehodu v plném rozsahu.

Obecně se při cestování v rámci EU doporučuje limit minimálně 1,5 mil. Kč a mimo unii pak o něco vyšší limit. A nezdráhejte se připlatit za USA a vyspělé země, které jsou známé dražší zdravotní péčí.

Proč je cestovní pojištění online levnější?

Není tajemstvím, že přes internet si lze sjednat cestovní pojištění levně – v průměru dokonce o cca 10 % nižší částku než na pobočce nebo telefonicky. Není to snad proto, že za méně peněz dostanete horší pojistku? Obavy nejsou na místě. Úspora je dána tím, že cestovní pojištěn on line šetří pojišťovnám náklady na kamenné pobočky.

Můžete si tak bez obav uzavřít cestovní pojištění třeba jen pár desítek minut před plánovaným odletem. Smlouva totiž obvykle začne platit v momentě úhrady, což je v případě platby kartou okamžitě.

Chcete-li se na dané téma dozvědět více, přečtěte si tyto odpovědi na nejčastější dotazy k pojištění do zahraničí.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *